Prevádzkový poriadok

Apartmany HORALKA, Podtatranského 42, 031 01 Liptovský Mikuláš

Ubytovanie v súkromí – objekt **

Prevádzkový poriadok

Prevádzkovateľ: Ľubica Socháňová                                                                                                     Prevádzkovateľ: Jaroslav Socháň

Sídlo: Medze 511/49, 031 05 Lipt. Mikuláš                                                                                          Sídlo: Medze 511/49, 031 05 Lipt. Mikuláš

IČO: 50473166                                                                                                                                         IČO: 41327985

Telefon: +421 903 263672                                                                                                                    Telefon: +421 903 190266

Email: apartmentshoralka@gmail.com                                                                                             Email: info@horalka-liptov.sk

Druh a spôsob poskytovania ubytovacích služieb:

Účelom zariadenia je poskytovať ubytovacie služby v turistickom ruchu. Ubytovacie zariadenie je samostatný dom. Kapacita ubytovacieho zariadenie je 10 postelí + 2 prístelky. Predpokladaný spôsob využívania objektu je poskytovanie ubytovania v týždenných cykloch so striedaním hostí v sobotu (odchod do 10,00 hodiny a príchod po 16,00 hodine). Zariadenie poskytuje ubytovanie v dvoch samostatne obývaných priestoroch (prízemie a poschodie). Každý priestor má samostatné hygienické zariadenie (sprchovací kút, WC, umývadlo), kuchyňu a spálne. Ubytovanie na poschodí má aj spoločenskú miestnosť. Odvetranie izieb a hygienických zariadení je prirodzené. Pri budove sú

2 parkoviská pre osobné autá s uzatváracou bránou, prístrešok na sedenie s grilom, hojdačka a pieskovisko pre deti.

V ubytovacej jednotke sa nachádzajú v izbách postele s nočným stolíkom, kreslá, alebo stoličky so stolíkom, stolík s TV, skriňa s vešiakmi a rozkladacie lôžko. V kuchyni sa nachádza kuchynská linka so zariadením, elektrický sporák, odsávač pár, varná kanvica, mikrovlnná rúra, chladnička, rádio a rozkladací stôl pre 6 osôb so stoličkami. V kúpeľni je hosťom k dispozícii sprchovací kút, WC a umývadlo. Ako samostatnú miestnosť hosťom ponúkame sušiareň, kde si hlavne v zimnom období môžu pohodlne sušiť mokré oblečenie.

Pitná voda je zabezpečená z verejného vodovodu, kanalizácia je napojená na verejnú kanalizáciu. Vykurovanie v zariadení je zabezpečené plynovým kúrením vo vlastnej kotolni. Dodávku teplej vody zabezpečujeme v elektrických bojleroch.

Presné technické parametre priestorov ubytovacieho zariadenia uvádzam v nasledujúcej tabuľke:

Prízemie:

Spálňa 1x2+1                 22,0 m2

             1x2+1                 21,15 m2

Kuchyňa                          13,12 m2

Kúpelňa                           5,70 m2

Chodba                            7,56 m2

Sušiareň                          4,48 m2

Spolu:                              74,01 m2

Poschodie:

Spálňa 1x3                        22,0 m2

             1x3                        20,7 m2

Spoločenská miestnosť        13,8 m2

Kuchyňa                             13,12 m2

Kúpelňa                               4,80 m2

Chodba                                6,21 m2

Sušiareň                              4,48 m2

Spolu:                                  85,61 m2


Spôsob skladovania a manipulácie s posteľnou bielizňou a frekvenciou jej výmeny:

Prirodzene odvetraná skriňa na čistú bielizeň sa nachádza v objekte, v suchom, čistom a osobitne oddelenom priestore. Špinavé, použité prádlo sa ihneď odváža do práčovne v Liptovskom Mikuláši.

Výmena bielizne:

Výmena bielizne, t.j. posteľné prádlo, uteráky, osušky a kuchynské utierky je realizovaná vždy pri výmene ubytovaných hostí, minimálne však 1x za 7 dní. Poškodená bielizeň sa vyraďuje z používania a ubytovateľ zabezpečí jej náhradu.

Spôsob a frekvencia bežného upratovania a celkového upratovania ubytovacieho zariadenia:

Upratovanie priestorov objektu bude realizované týždenne vždy pri výmene hostí, pričom hygienické zariadenia budú striedavo umývané a dezinfikované (1. týždeň SAVO a 2. týždeň DOMESTOS).

Rozsah týždenného upratovania: vysávanie, utieranie prachu, výmena bielizne, vetranie, vynášanie odpadkov (PVC nádoby vybavené PVC vreckami na odpadky), umývanie a dezinfekcia hygienických zariadení.

Rozsah štvrťročného upratovania: umývanie okien, dverí, svietidiel, tepovanie kobercov, pranie záclon a závesov, prášenie prikrývok a matracov. Upratovanie počas pobytu si budú zabezpečovať hostia sami svojpomocne. V objekte budú zabezpečené čistiace prostriedky v každej ubytovacej jednotke.

Maľovanie ubytovacích jednotiek je podľa potreby, minimálne 1x za 2 roky.

Spôsob odstraňovania tuhého odpadu, frekvencia vyprázdňovania odpadových nádob, ich čistenie, dezinfekcia:

V zmysle platného zákona o odpadoch č.223/2001 Z.z., ktorý upravuje nakladanie s odpadmi, je požadované triedenie odpadu na 1. sklo, 2. PET fľaše, 3. konzervy, VKM Tetrapaky, 4. organický odpad, 5. ostatný domový odpad. Zberné kontajnery odpadu sa nachádzajú v areáli ubytovania s výnimkou kontajnerov na separovaný odpad (sklo a papier) sú umiestnené 200m od objektu (na ulici Podtatranského Liptovský Mikuláš). Triedenie a vynášanie odpadkov počas pobytu si zabezpečuje hosť sám svojpomocne, pričom odpad uskladňuje (vysypáva) na vopred určené miesto podľa druhu odpadu. Ubytovateľ zabezpečí vynášanie odpadu iba pri striedaní hostí počas cyklu upratovania. Frekvencia vývozu zberného kontajnera domového odpadu je stanovená Verejnoprespešnými službami mesta Liptovský Mikuláš. Ubytovacie zariadenie má k dispozícii 2 KUKA nádoby na komunálny odpad a 1 KUKA nádobu na PET fľaše, ktoré sú umiestnené pri vstupe do objektu. Odpadkové koše v ubytovacích jednotkách sú čistené pri výmene výmene ubytovaných hostí.

Lekárnička je k dispozícii ubytovaným hosťom v objekte ubytovacieho zariadenia v priestore vchodu do budovy, kde sa nachádza aj zoznam telefónnych čísel pre prípad urgentných udalostí (rýchla zdravotná pomoc, polícia, požiarnici a pod.).

Zoznam čistiacich a dezinfekčných prostriedkov:

SAVO                                 čistenie WC

DOMESTOS                      čistenie WC

CLIN                                  čistenie zrkadiel, okná

PRONTO proti prachu       čistenie dreveného nábytku

JAR                                    čistenie riadov

AJAX                                  umývanie podlahy

PULIRAPID DOCCIA         čistenie sprchovacieho kúta

DESINFEKTO SPRAY       dezinfekcia obkladov, dlažieb

Prevádzkový poriadok vypracovala:

Ľubica Socháňová

1. Júla 2016Ponúkame vám 2 apartmány, jeden v prízemí pre 4 - 6 osôb, ktorý je vhodný najmä pre rodiny s deťmi a na poschodí pre 6 osôb.

Adresa
Apartmány HORALKA**
Podtatranského 42
031 01 Liptovský Mikuláš
Slovensko
2020 - 2021 © Apartmány HORALKA. All rights reserved. Created by Madeja Solutions.